Αργεντινή
Βρείτε μας στο
Μπάλα

Το 90λεπτο του Ντιέγκο: Όλες οι αντιδράσεις του Μαραντόνα κατά τη διάρκεια του Αργεντινή – Γαλλία (Pics)

Ο καλύτερος παίκτης στην ιστορία του ποδοσφαίρου είχε και πάλι απολαυστικές αντιδράσεις.

Ο Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα ήταν ο άνθρωπος που ξεκάθαρα κέρδισε τα βλέμματα όλου του ποδοσφαιρόφιλου κόσμου στον τρίτο αγώνα της Αργεντινής στους ομίλους με αντίπαλο τη Νιγηρία. Ο αγώνας που έκρινε την πρόκριση της Αργεντινής στον επόμενο γύρο με το καθοριστικό γκολ του Ρόχο στο 87ο λεπτό. Ένας αγώνας που καθ’ όλη τη διάρκειά του είχε πολλούς πρωταγωνιστές στο χορτάρι αλλά έναν μόνο στις εξέδρες.

Ο κατά πολλούς καλύτερος ποδοσφαιριστής στην ιστορία του παγκόσμιου ποδοσφαίρου ήταν εκεί να παρακολουθήσει την αγαπημένη του Αργεντινή. Kαι αντιδρούσε έντονα, παράξενα, ανεξήγητα, υπερβολικά, με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο, με νεύρα, με χειρονομίες, με βρισιές, με παρακλήσεις στα Θεία, με ό,τι μπορούσε να κάνει.

Eίναι λογικό όλοι να περίμεναν τις αντιδράσεις του στο σημερινό παιχνίδι με το φαβορί του αγώνα, τη Γαλλία.

Το Menshouse ήταν εκεί, σε αποκλειστική αποστολή κάλυψης των αντιδράσεων του Μαραντόνα καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και αναμεταδίδει λεπτό προς λεπτό το 90λεπτο του Ντιέγκο παρακολουθώντας το ιστορικό ματς.

Ξεκίνημα του αγώνα – Όλα ήρεμα

Το 90λεπτο του Ντιέγκο: Όλες οι αντιδράσεις του Μαραντόνα κατά τη διάρκεια του Αργεντινή - Γαλλία (Pics)

Πρώτο δεκάλεπτο – Η Γαλλία έχει δοκάρι – Όλα χαλαρά ακόμα

Σφήνωσαν τα πόδια στο χειριστήριο: Το θαύμα της πτήσης BA5390 που ο πιλότος κρεμόταν 20' στο κενό (Pics)
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ Σφήνωσαν τα πόδια στο χειριστήριο: Το θαύμα της πτήσης BA5390 που ο πιλότος κρεμόταν 20′ στο κενό (Pics)

Η Γαλλία σκοράρει με πέναλτι του Γκρισμάν 0 – 1

Όποτε ακουμπάει μπάλα ο Εμπαπέ

Λίγο πριν βγει το ημίχρονο ισοφαρίζει ο Ντι Μαρία

Ημίχρονο και ο Ντιέγκο χαλαρώνει με τα κατοικίδιά του

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει με γκολ για την Αργεντινή – Λέτε να γίνει το θαύμα; Ο Ντιέγκο το πιστεύει

Η Γαλλία ισοφαρίζει γρήγορα σε 2 -2

Ο νεαρός Γάλλος Εμπαπέ ξαναβάζει μπροστά τη Γαλλία με 2 – 3 – Ο Ντιέγκο ξεσπάει

2-4 η Γαλλία κλειδώνει την πρόκριση – Ο Ντιέγκο δεν το πήρε και τόσο καλά

Μειώνει στις καθυστερήσεις η Αργεντινή σε 3 – 4 – Υπάρχει χρόνος για την ολική επαναφορά;

Το παιχνίδι λήγει και η Αργεντινή αποκλείεται από τη συνέχεια του Παγκοσμίου Κυπέλλου – Ο Μαραντόνα γυρίζει στην καθημερινότητά του